Wpisz swój pomysł (nowa funkcja, naprawa błędu, itp.)

Zmiana w sposobie dodawania odcinków

Dodawanie odcinków w obecnej formie na pewno nie należy do przyjemnych zadań. Bezsensowne klikanie i wklepywanie danych zabiera nam sporo czasu, który moglibyśmy odzyskać poprzez wprowadzenie następujących zmian:

1) Dodawanie odcinków zakresem - chcąc dodać odcinki np. od 105 do 140 wpisywalibyśmy 105-140. Jeżeli chcielibyśmy dodać odcinki od 105 do 120 i od 122 do 140 (załóżmy, że 121 jest już dodany) to zapis powinien wyglądać tak: 105-120,122-140. Podobna zasada funkcjonuje w drukarkach.

2) Dodawanie segmentami - segmenty mogą służyć np. do nadawania numeru sezonu, ale mogą też ułatwić nam życie, przy dodawaniu dat (patrz. pkt. 3). Jeżeli chcielibyśmy dodać serial, który ma dwa sezony np. S01 (15 epizodów) i S02 (17 epizodów) to w okienku z nr sezonu wpisywalibyśmy: 1, a w oknie z odcinkami: 1-15. W tym momencie mielibyśmy uzupełniony jeden segment i klikalibyśmy w opcję „dodaj nowy segment”, uzupełniając go analogicznie jak poprzednio, czyli nr sezonu: 2, liczba odcinków: 1-16.

3) Generowanie dat premier - każdy segment mógłby posiadać opcje automatycznego generowania dat. Dużo odcinków seriali jest emitowanych w regularnych odstępach czasu (np. co 7 dni). Wchodząc w opcje segmentu, wpisywalibyśmy pierwszą datę od której mają być generowane kolejne oraz skok (w dniach) wg którego mają narastać. Nawet jeśli odcinki nie były wyświetlane regularnie i trzeba je wklepać ręcznie to dużym ułatwieniem jest już wygenerowanie samego roku. Czasem zdarza się, że regularność wyświetlania odcinków jest przerwana np. przez wakacje lub święta. Aby nie wklepywać dat ręcznie, można by je podzielić na segmenty, w których skok jest taki sam.

Myślę, że taka forma dodawania (lub poprawiania) odcinków zredukuje o połowę czas, który poświęcamy obecnie na tą kontrybucję. Jeżeli się Wam podoba mój pomysł, proszę o głos :)
Pozdrawiam

235 głosów
Głosuj
Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
Reset
lub zaloguj się za pomocą
  • facebook
  • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Masz jeszcze ! (?) (myślenie…)
Pomysł został opublikowany przez: Str8dom  ·   ·  Administrator →

4 komentarzy

Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
Reset
lub zaloguj się za pomocą
  • facebook
  • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Przesyłanie ...
  • Mango89 skomentował  · 

Bardzo wkurzające przy dodawaniu odcinków jest ciągłe ustawianie kraju w każdym epizodzie. Odcinki powinny być generowane z tym krajem, do którego chcemy przypisać premiery, a nie ustawiać go w każdym następnym dodawanym epizodzie.

• Ja skomentował  · 

Popieram wszelkie możliwości ułatwienia użytkownikom dodawania materiałów. Również niestety skończyły mi się głosy;(

• Tomas skomentował  · 

Popieram nawet w dwustuprocentach. Dałbym ci głosy, ale niestety wykorzystałem już w innych pomysłach, w których nic się nie dzieje od ponad roku :(

• Lane skomentował  · 

Bardzo dobry pomysł ;)

Zgłoszenia i baza wiedzy